Ręczne ciecie tlenowe (cięcie acetylenowo-tlenowe) inaczej znane jako cięcie tlenowe jest najpowszechniejszą stosowaną metodą rozdzielania metali np. stali niestopowanych oraz stali niskostopowych. Szkolenie rozpoczniesz od podstaw związanych z budową palnika gazowe oraz ustawienia palnika do pracy, kończąc na praktycznym przygotowaniu do wykonywania cięcia tlenowego.
Po szkoleniu przystąpisz do egzaminu kwalifikacyjnego, podczas którego zweryfikujemy Twoje umiejętności i potwierdzimy to odpowiednim zaświadczeniem kwalifikacyjnym wydanym przez Łukasiewicz – GIT Centrum Spawalnictwa.
Cięcie tlenowe zalicza się do najpopularniejszych metod cięcia metali, a w szczególności stali niskostopowych i niskowęglowych. Polega ono na doprowadzeniu strumienia mieszanki gazowej (propanowo–tlenowej) do dużej prędkości, co powoduje utlenianie i nadtapianie ciętego metalu na całej grubości oraz wyrzucanie produktów reakcji utlenienia i ciekłego metalu ze szczeliny cięcia. Obszar cięcia jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury przez ciepło spalania gazu palnego – acetylenu lub mieszanki propan-butan.
Po zakończeniu kursu przyszły spawacz zdaje egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Po pozytywnym egzaminie uczestnik otrzymuje książeczkę spawacza lub wpis do posiadanej książeczki spawacza sygnowany przez Łukasiewicz – GIT Centrum Spawalnictwa oraz certyfikat spawacza wg normy europejskiej EN 287-1.
Egzamin składa się z części teoretycznej testowej oraz praktycznej podczas, którego egzaminowany powinien wykonać spaw zgodnie z zadaniem egzaminacyjnym.
Jako potwierdzenie kwalifikacji otrzymasz
Centrum Kształcenia i Zarządzania ATUT Sp. z o. o.
ul. Wieniecka 34
87-800 Włocławek
NIP: 888-309-50-83 | REGON: 340859319 | KRS 0000375425
Od 15 lat oferujemy nasze doświadczenie w branży szkoleń zawodowych i obsługi firm. Realizujemy praktyczne szkolenia przygotowujące do wykonywania zawodu. Z naszych usług skorzystało już ponad 15 000 osób, które zainwestowały w pogłębianie swojej wiedzy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych.